مؤسسه خيريه مردم نهاد اسرا
⚜حامى كودكان خيابانى در كرمان،
به اطلاع مردم شريف كرمان مى رساند؛

????پس از رفتار اشتباه پيمانكار شهردارى با دو كودك خيابانى گل فروش كه سبب جريحه دار شدن عواطف عمومى گرديد، شاهد موج گسترده اى از اقدامات خودجوشِ انسان دوستانه در خصوص كودكان خيابانى بوديم كه جاى بسى خرسندى و مباهات است كه چنين مردمان رئوف و نوع دوستى داريم.

????وليكن متاسفانه اخيرا شاهد افزايش قابل توجه كودكان خيابانى در سطح شهر هستيم كه به صورت كاملا برنامه ريزى شده توسط افرادى سودجو و فرصت طلب هدايت مى شوند.

????بدين طريق كه اين افراد سودجو با اين تفكر كه ديگر شهردارى و ساير ارگان هاى قانونى بعد از آن جريان، حق و توان مقابله با كودكان خيابانى را ندارند، اقدام به پخش اين كودكان در سطح شهر نموده و بدين ترتيب علاوه براينكه حق زندگى كودكانه را از آنان مى گيرند، چهره شهر را نيز مخدوش و با استفاده از اين كودكان معصوم، از مردم سوء استفاده مالى و معنوى مى نمايند.

????نكته ديگر اينكه برخى از اين كودكان خيابانى با آموزش هايى كه از سوى اين افراد فرصت طلب ديده اند، اقدام به رفتارها و ترفندهايى در برخورد با مردم مى نمايند؛

????بدين طريق كه خود را در شرايط و موقعيتى قرار مى دهند تا احتمالا مورد بى مهرى، عصبانيت و يا آزارى ناخواسته قرار گيرند و فرد ديگرى كه در كمين است، فيلم و عكس تهيه مى كند تا بتوانند با انتشار آن در فضاى مجازى در كانون توجهات اذهان عمومى قرار گرفته و سپس بتوانند از مردم سوءاستفاده مالى نموده و عرصه را براى حضور هرچه بيشتر كودكان خيابانى باز نمايند.

????اين افراد فرصت طلب با چنين اعمال ناشايست علاوه براينكه فرهنگ و منش مردم شريف كرمان را زير سوال مى برند، مى خواهند با استفاده ابزارى از كودكان معصوم، توجهات و كمك هاى مالى بيشترى جذب نمايند.

✅لذا از مردم فهيم كرمان خواهشمنديم در برخورد با اين كودكان معصوم كه متاسفانه بازيچه افراد سودجو قرار گرفته اند، كاملا هوشيار بوده و از هرگونه كمك مالى، خريد اجناس و يا ارتباط و مكالمه طولانى و نزديك با آنان امتناع كرده و امكان هرگونه سوء استفاده اى را به حداقل برسانند.

✅بهترين روش ممكن در برخورد با اين كودكان دادن ميوه يا هرگونه خوراكى سالم به آنها مى باشد.

✅در صورت مشاهده هرگونه مشكل و پافشارى و رفتار غير عادى با پليس ١١٠ و يا شماره ١٢٣ اورژانس اجتماعى بهزيستى، تماس حاصل فرماييد تا با هميارى هم اين توطئه جديد را خنثى نموده و كرمانى بدون كودك متكدى و خيابانى داشته باشيم.

لطفا درتمامى كانالها و گروهها نشر دهيد????

⚜اسرا حامى كودكان خيابانى⚜

????آدرس دفتر: كرمان، خیابان قرنى، جنب تامين اجتماعى شعبه٢، پلاك ۲۵۸

☎شماره هاى تماس:
۰۳۴-۳۲۲۶۸۹۱۰-۱۲

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *