هم اکنون : نشست هم اندیشی شهردار و معاون خدمات شهری شهرداری کرمان با مدیریت موسسه خیریه اسرا در خصوص معضل کودکان کار و خیابانی

شهردار کرمان در دیدار با مسئولین موسسه‌ی خیریه فرهنگی مردم نهاد اسرا:
معتقدم برای اداره درست شهر، بایستی اول موضوعات اجتماعی را حل کرد
برای ساماندهی کودکان کار، شهرداری کرمان و موسسه‌ی خیریه فرهنگی مردم نهاد اسرا همکاری می کنند

شهردار کرمان گفت: من شخصا معتقدم برای اداره‌ی درست و موفق یک شهر، بایستی اول موضوعات اجتماعی را حل کرد.
به گزارش پایگاه خبری کرمان آنلاین، سید مهران عالم‌زاده در دیدار با مسئولین موسسه‌ی خیریه فرهنگی مردم نهاد اسرا جهت همکاری در طرح نهال امید این موسسه با هدف ساماندهی کودکان کار افزود: فقط ساخت و ساز و توجه به موضوعات عمرانی نیست که یک شهر را می‌سازد بلکه برای داشتن یک شهر سالم و پیشرفته، باید به روح و روان مردمان آن شهر نیز توجه کرد. به همین دلیل نیازمند داشتن شهروندان سالم و شهری عاری از مشکلات و مسایل اجتماعی هستیم.
وی تاکید کرد: شهرداری کرمان هم به همین دلیل و با اعتقادی که به کارهای اجتماعی در کنار خدمات عمرانی دارد؛ آمادگی دارد با همه‌ی نهادهایی اجتماعی که در زمینه‌ی حل معضلات اجتماعی کار و تلاش می‌کند؛ همکاری کند.
شهردار کرمان ادامه داد: معاونت فرهنگی اجتماعی شهرداری هم به عنوان یک نهاد فرهنگی اجتماعی به طور ویژه در فرهنگسازی و آموزش و اطلاع رسانی فرهنگ شهروندی به همه شهروندان خدمات رسانی می‌کند.
وی گفت: در مساله کودکان کار نیز که یکی از مهم ترین مسایل اجتماعی است ؛ شهرداری آماده است با ارایه زمین و پروانه‌ی ساخت به موسساتی که در این زمینه دارای مجوز و فعال هستند؛ در ساخت مکانی برای نگهداری و آموزش آنها سهیم شود.
مشایخی مدیر عامل موسسه‌ی خیریه اسرا نیز در این نشست با بیان این که رویکرد
سازمان‌های مردم نهاد باید توانمند سازی کودکان کار باشد؛ ادامه داد: در تلاش هستیم با آگاه سازی مردم از طریق شفاف کردن وضعیت زندگی و کار کودکان خیابانی و توضیحات لازم از پشت پرده زندگی این کودکان، از طریق بیلبورد، بروشور، برگزاری همایش‌های مردمی و نیز با آگاهی بخشی از تبعات کمک‌های مستقیم مردمی، مانع کمکهای بی هدف و ثمر مردم به کودکان خیابانی شده و در عوض کمک های مردمی را به طور کاملا هدفمند و متمرکز جمع آوری کنیم.
مدیر عامل موسسه‌ی خیریه اسرا گفت: البته در نحوه‌ی اجرا و هزینه کردن این کمک ها کاملا شفاف عمل کرده و با پاسخ گویی با مستندات لازم این کمک ها را هدفمند می کنیم
وی تصریح کرد: موسسه‌ی اسرا با تمام توان و پتانسیل خود با اجرای طرح نهال امید، تا جمع‌آوری و ساماندهی آخرین نفر از کودکان کار دست از تلاش برنخواهد داشت و متعهد می‌شودکه تا سال ۱۴۰۰ کرمانی بدون کودک متکدی تحویل همشهریان بدهد.
وی با بیان این که ایجاد هماهنگی بین سازمان های دولتی و غیر دولتی در انجام فعالیت‌های مرتبط با کودکان کار و خیابانی و پرهیز از موازی کاری از جمله اهداف طرح جمع‌آوری و ساماندهی کودکان کار و خیابانی این موسسه است؛ گفت: این طرح با روش‌هایی مانندآگاه سازی مردم، چگونگی برخورد با کودکان خیابانی، پیشگیری های اولیه (برنامه‌ریزی برای پیشگیری از حضور کودکان در خیابان)، پیشگیری ثانویه (شناسایی، جذب و ساماندهی و …) اجرا می‌شود.
مشایخی با اشاره به اینکه از شهرداری می‌خواهیم که در کنار موسسه‌ی ما به عنوان یک موسسه‌ی مردم نهاد باشد تا درساماندهی و سازمان دهی این کودکان، حتی زودتر از سال ۱۴۰۰ به هدف برسیم گفت: خواسته‌ی ما از شهرداری کرمان کمک به اطلاع رسانی و اگاهی بخشی به مردم و نیز تخصیص و تجهیز فضای فیزیکی مناسب جهت اجرای مراحل ساماندهی کودکان کار و خیابانی و نیز کمک به جمع‌آوری و تحویل آنها به موسسه‌ی مردم نهاد اسرا است.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *